Motoklubu veidošanās ir līdzīgs process, kā kandidēšana kļūstot par motokluba biedru. Tas ir grūts un atbildīgs darbs. Klubam, lai arī tas var veidoties no atsevišķiem motobraucēju lokā labi pazīstamiem cilvēkiem, ir jāpierāda sevi kā organizētai motobraucēju kopai, kura spēj pieņemt kolektīvus lēmumus, nodrošināt to izpildi, kā arī nest atbildību par katru savu biedru vai kandidātu. Latvijas motoklubi ir vienojušies par sekojošu motoklubu struktūru Latvijā.
Motoklubu hierarhiskā struktūra Latvijā.
1. Atzīts motoklubs
Pretendēt uz Atzīta motokluba statusu var ne ātrāk kā pēc vienas sezonas, ja klubā ir vismaz 7 biedri un ja klubs atbilst pārējiem nosacījumiem (aktivitāte, disciplīna, finanses, www, vai klubhauss, vai pasākumu organizēšana). Nepieciešami divi Atzītie motoklubi, kuri rekomendē. Pozitīva lēmuma gadījumā klubam ir tiesības piedalīties balsojumos. Lēmumu pieņem Atzītie motoklubi, balsojumā ne vairāk par 5 klubiem var būt „pret”. McA klubiem ir veto tiesības, tādos gadījumos gala lēmumu pieņem McA Valde.
2. McA biedrs
Iestāties McA var ne ātrāk kā vēl pēc vienas sezonas, kad ir iegūts Atzīta motokluba statuss. Nepieciešami divi McA motoklubi, kuri rekomendē. Pozitīva lēmuma gadījumā klubam ir tiesības balsot par visiem ar motokustību Latvijā saistītajiem jautājumiem, izmantot veto tiesības, kā arī savās „krāsās” izmantot vārdu „Latvija” un reprezentēt Latviju starptautiski (Atzītie klubi, kuriem nosaukumā ir Latvija, „krāsas” nemaina, taču turpmāk Atzītais klubs automātiski šādu iespēju nesaņem, īpašos gadījumos par to var lemt McA Valde). Lēmumu par uzņemšanu McA pieņem McA biedri. Balsojumā ne vairāk par 2 klubiem var būt „pret”. McA klubam ir veto tiesības, tādos gadījumos gala lēmumu pieņem McA Valde.
3. Mc
Pretendēt uz Mc statusu var ne ātrāk kā piecus gadus pēc dibināšanas un ja šajā laikā klubā ir bijuši ne mazāk kā 15 biedri. Lēmumu par Mc statusa piešķiršanu pieņem McA esošie Mc vienbalsīgi.