The intent of this section is to give you an overview of the structure and philosophy of the traditional motorcycle club (MC). This does not necessarily express the feelings or priorities of any particular club, as all motorcycle clubs differ on some points. Regardless of the basic philosophy of this group, it is important that you understand the perspectives of other clubs that you may be associating with from time to time.
If motorcycles influence your lifestyle, then you are part of the motorcycle community. Of all the types of organizations found within that community, the traditional motorcycle club stands apart and ranks highest in stature.
Šīs sadaļas mērķis ir sniegt pārskatu par tradicionālā motociklu kluba (MC) struktūru un filozofiju. Šeit nav izklāstīti kāda konkrēta kluba uzskati vai prioritātes, jo visi motociklu klubi atsevišķos punktos atšķiras. Neraugoties uz šī grupējuma pamata filozofiju, ir svarīgi saprast citu klubu viedokli, ar ko nāksies reizi pa reizei saskarties.
Ja motocikli ietekmē jūsu dzīves veidu, tad esat daļa no motociklu kopienas. No visiem organizāciju veidiem, kas sastopami šajā kopienā, tradicionālais motociklu klubs atšķiras un pēc ranga stāv visaugstāk.
Respect – cieņa
A serious MC club commands respect for one reason. Those who are correctly informed recognize the deep level of personal commitment and self discipline that a man has to demonstrate and sustain in order to wear a patch. They realize that a club’s “Colors” are closely guarded and the membership process is long and difficult. Other factors notwithstanding, they respect Patchholders for what they have accomplished by being able to earn and keep the patch they wear. This is respect born out of recognition of dedication and accomplishment. The MC Club strives for respect for this reason. This is especially true as it pertains to those persons outside of the motorcycle community. This segment of society is by far the larger, and therefore represents a larger market for any fund raising activities that the group might undertake. It stands to reason that cultivating a relationship with these people is important, and to be perceived by them as “Biker Scum” would not be advantageous to the group. They will thereforeconduct themselves as upstanding citizens in every way… “Good neighbors” so to speak. The goal is to be admired and respected by the general public rather than feared. The serious club, and all of its members and guests, will always conduct themselves publicly in a highly professional manner.
Nopietns MC izraisa cieņu viena iemesla dēļ. Tie, kas ir precīzi informēti, atzīst augsto personīgās atdeves un pašdisciplīnas līmeni, kas cilvēkam ir jāpierāda un jāuztur, lai valkātu uzšuvi. Viņi saprot, ka kluba “krāsas” tiek cieši sargātas un ka iestāšanās process ir ilgstošs un sarežģīts. Neraugoties uz citiem faktoriem viņi ciena uzšuvju nēsātājus par to, ko viņi ir sasnieguši, lai nopelnītu un saglabātu tiesības nēsāt uzšuves. Šī cieņa ceļas no atzinības par uzticību un sasniegumiem. MC cenšas iegūt cieņu šo iemeslu dēļ. Tas jo īpaši attiecas uz personām, kuras atrodas ārpus motociklu kopienas. Šī sabiedrības daļa ir daudz, daudz lielāka un tāpēc tajā saskatāms lielāks potenciālais tirgus jebkurām līdzekļu vākšanas kampaņām, ko šī grupa vēlētos īstenot. Tāpēc ir loģiski, ka izveidot attiecības ar šiem cilvēkiem ir svarīgi un grupai nenāktu par labu uzskats, ka “rokeri ir mēsli”. Viņi tāpēc izturēsies kā krietni pilsoņi – tā teikt “labie kaimiņi”. Mērķis ir panākt plašākas publikas apbrīnu un cieņu, nevis izbīli. Nopietnais klubs un tāpat visi tā locekļi un viesi vienmēr sabiedrībā izturēsies dziļi profesionāli.
Club Colors – kluba “krāsas”
The general public does not draw a distinction between different club colors. In many cases, they simply can’t tell the difference: we’re all “Biker Scum” to them. If one club causes a problem that touches the public sector, the offending club’s identity is either confused or ignored and the heat comes down on all clubs. The general public does not make the distinction between a MC and an RC (Riding Club), therefore EVERYONE needs to be aware that no matter whether they are in an MC and RC or an Independent rider, their actions reflect on all in the motorcycle community. The MC clubs tend to police themselves to avoid such incidents.
Plašākā publika nešķiro dažādo klubu krāsas. Daudzos gadījumos viņi vienkārši tās neprot atšķirt: mēs viņiem visi esam “sūda rokeri”. Ja viens klubs izraisa nepatikšanas, kas skar publiku, vainīgā kluba identitāti vai nu jauc vai vispār neņem vērā un sutu saņem visi klubi. Plašākā publika neatšķir MC no RC (Riding Club), tāpēc VISIEM ir jāņem vērā, ka neraugoties uz to, vai viņi ir MC vai RC, vai neatkarīgais braucējs viņu rīcība atsaucas uz visu motociklu kopienu. MC mēdz nodrošināt iekšējo kārtību, lai no šādiem starpgadījumiem izvairītos.
Participation – Līdzdalība
A Patchholder will not discuss any club business whether it’s about membership numbers, club goings on, or any member’s personal information with anyone outside of the club. They understand that they are a Patchholder 24 hours a day whether or not they are wearing their colors. Everything they say or do in public can affect the club. They also understand that if they get out of line, that they are subject to be counseled for their own good and for that of the club. Wearing a patch is more than getting together for good times. It also means getting together for the other times, too. It constitutes a lot of work. It’s committing themselves to a lifestyle in which they do not look for how their brothers or sisters can help them, but for ways that they can be of help to their brothers and sisters. They always look to give rather than to receive. All of this may seem very idealistic, and in some cases it’s just that. But it is an ideal that all clubs profess and are always striving for in principle and practice.
Always be aware of the “Golden Rule” of conduct while traveling in club circles: If you give respect, you’ll get respect. If you act with disrespect, then you’ll be treated with the same.
Uzšuvju nēsātāji nepārspriedīs nevienu kluba lietu, ne biedru skaitu, ne kluba aktivitātes, nedz arī kāda biedra personas datus ne ar vienu ārpus kluba stāvošo. Viņi saprot, ka 24 stundas diennaktī ir uzšuvju nēsātāji, ar vai bez krāsām mugurā. Viss, ko viņi dara vai saka sabiedrībā var ietekmēt klubu. Viņi arī saprot, ja pāršaus pār strīpu viņus pamācīs pašu un arī kluba labā. Uzšuves nēsāšana nozīmē vairāk kā sanākt uz uzdzīvi. Tas nozīmē arī turēties kopā tad, kad neiet tik jautri. Ir jāpieliek daudz darba. Tas nozīmē nodošanos dzīves veidam, kurā nemeklē, kā brāļi vai māsas var izpalīdzēt, bet gan sniegt palīdzību saviem brāļiem un māsām. Viņi vienmēr cenšas vairāk dot, nekā saņemt. Tas viss varbūt šķiet ļoti ideālistiski, un dažos gadījumos tā tas arī ir. Tomēr, tas ir ideāls, ko visi klubi apliecina un, ko cenšas sasniegt gan principā, gan praksē.
Vienmēr paturiet prātā “Zelta uzvedības likumu”, kad ceļojat klubu vidū: Ja izrādāt cieņu, saņemsit pretī cieņu. Ja izturaties nicīgi, pret jums izturēsies tāpat.
Levels of Commitment – Uzticības līmeņi
When someone earns their patch, it does not mean that he or she has reached the ultimate goal and from that point they can kick back and coast. Moving from guest to probation to Patchholder is not climbing from the bottom to the top, but rather more like climbing a constantly ascending slope, and in time becoming a stronger and more committed brother or sister. A person’s probationary rocker and later their patch are merely presented in recognition of what they have demonstrated along the way. In this fashion, the more senior the Patchholder is in the club and the more they experience, the more of a brother or sister they should be to all.
Kad kāds nopelna savu uzšuvi, tas nenozīmē, ka viņš vai viņa ir sasniedzis galīgo mērķi un ka no šī brīža var palaisties un gulēt uz lauriem. Pāreja no viesu statusa uz fuksēšanu uz uzšuvju nēsāšanu nav kāpiens no apakšas uz augšu, bet drīzāk kā rāpšanās pa klinti, kas arvien paliek stāvāka, ar laiku kļūstot stiprākam un uzticamākam brālim vai māsai. Personām pagaidu lokveida uzšuve un vēlāk pilnā uzšuve vienkārši tiek pasniegtas kā atzinība par to, ko viņas savā ceļā ir pierādījušas. Šajā ziņā, jo uzšuvju nēsātājs ir vecāks kluba biedrs, jo lielāka viņa pieredze, jo vairāk viņam ir pret visiem jāizturas kā brālim.
Purpose of Probation / Prospecting – kandidāta laika nozīme
Probation is not an initiation, as you would find in a fraternity. It is instead a period of time that is sustained until the person, in every sense, conducts themselves with the respect that is mandated to be a Patchholder. It’s a time in which:
The attitude is conditioned so that he/she displays a sense of responsibility and respect toward the patch holders of the club, without which they will not develop a sense of respect for the group.
He/she is educated in basic MC protocol and etiquette.
He/she is given time to develop the habits that are basic to good security and good communications.
To get into the habit of participating.
To become accustomed to trusting the judgment, at times blindly, of those patch holders who will someday be his or her brothers and sisters.
The list could go on but the point here is to demonstrate that probationary period has definite objectives and that a person will go nowhere in the club if he/she is not aware of this and does not apply themselves to those ends. It’s not possible to make a checklist of what is expected from a person in all cases. There isn’t any formula for success, but the key is ATTITUDE AND RESPECT. Everything else can be learned in time, but a person’s attitude comes from the heart.
„Kandidēšana” nav tāds pats iestājrituāls, kāds sastopams Amerikas studentu organizācijās. Tas drīzāk ir laika posms, kurš ir noteikts līdz brīdim, kad persona visādā ziņā izturas ar tādu cieņu, kas tiek prasīta no uzšuvju nēsātāja. Tas ir laiks, kurā:
Tiek ieaudzināta attieksme, lai viņš vai viņa izrāda atbildības sajūtu un cieņu pret kluba uzšuvju nēsātājiem, savādāk viņos neattīstīsies cieņa pret šo grupu.
Viņā ieaudzina MC protokola un etiķetes pamatus.
Viņam / viņai dod laiku, lai attīstītu ieradumus, kas veido labas drošības un veiksmīgas saskarsmes pamatus.
Veidojas ieradums aktīvi piedalīties procesos.
Veidojas pieradums uzticēties, brīžiem akli, to uzšuvju nēsātāju lēmumiem, kas kādu dienu kļūs par viņa / viņas brāļiem vai māsām.
Ar to saraksts nav izsmelts, bet galvenais ir šeit parādīt, ka pārbaudes laikam ir noteikti mērķi un ka persona klubā tālu netiks, ja viņš / viņa to neapzinās un necenšas šos mērķus sasniegt. Nav iespējams sastādīt kritēriju sarakstu, kas cilvēkam tiek piemēroti visās dzīves situācijās. Veiksmes atslēga ir pareiza ATTIEKSME UN CIEŅA. Pārējo visu ar laiku var iemācīties, bet cilvēka attieksme nāk no sirds.